" />
Препарати для лікування печінки тварин
Сортувати:
У цій категорії немає товарів для відображення.

Препарати для лікування печінки тварин

Препарати для лікування печінки тварин

Втрата апетиту, пронос, судоми, пожовтіння білків очей і шкіри - симптоми хворої печінки у тварин.  Такі прояви - небезпечний знак.  Орган вміє швидко відновлюватися, тому виражені симптоми говорять, що його робота серйозно порушена.  Якщо вчасно не надати допомогу, вихованець помре.


Як працює печінка

Печінка - найбільша залоза організму, основне завдання якої знешкоджувати і виводити з тіла отрути (в т.ч. продукти метаболізму), зайві гормони, медіатори, вітаміни.  Для цього вона:

     відфільтровує жиророзчинні токсини, перетворюючи в водорозчинні речовини;
     виробляє ферменти, які розщеплюють ліки та інші хімічні сполуки.

Чим більше отрут в організмі, тим важче печінці.  Токсини вбивають її клітини (гепатоцити), на регенерацію потрібен час.  Поки нова клітина росте, навантаження на розташовані поруч тканини збільшується.

Якщо отрут занадто багато, гепатоцити можуть масово загинути, тоді на їх місці з'являється сполучна тканина.  Вона хоч і затягує діру, виконувати роботу печінки нездатна.  Починається інтоксикація організму, яка може спровокувати летальний результат.


Інші функції печінки

Знешкодження отрут основне, але не єдине завдання печінки.  вона:

     Бере участь в ліпідному, вуглеводному обмінах.
     Виробляє білки, в т.ч.  альбуміни, які переносять гормони і інші речовини до клітин.
     Зберігає мінерали, глікоген, тригліцериди.
     Активує вітаміни.
     Синтезує речовини, які беруть участь в згортанні крові.
     Виробляє жовчні кислоти, ферменти.

Печінка переробляє білірубін - пігмент, що утворюється після розпаду еритроцитів.  Це дуже токсична речовина, яка знешкоджує орган, і в складі жовчі відправляє перетравлювати їжу.  Потім пігмент потрапляє в кал і залишає організм.

Надлишок білірубіну в крові - причина пожовтіння слизових у тварин.  Пігмент відправляється не в жовч, а в плазму, тому кал, якому він надає темне забарвлення, знебарвлюється.  Сеча стає кольору пива, оскільки білірубін доводиться виводити нирках.
Симптоми хворої печінки у тварин

Збої в печінці негативно позначаються на роботі всіх органів і систем.  Цим пояснюються перші симптоми хвороби - втома, поганий настрій, зниження активності, дратівливість, агресія.  Поступово погіршується апетит, собака різко втрачає вагу, з'являється спрага, виділення з очей.  Може піднятися температура.

Згодом розвиваються симптоми, характерні для хворої печінки:

     пожовтіння слизових очей, рота, ясен;
     проблеми з травленням - блювота, пронос, здуття живота;
     темна сеча;
     судоми та інші неврологічні проблеми;
     шлунково-кишкові кровотечі через погане згортання, появи виразок;
     скупчення рідини в животі, через що можна помилково вирішити, що вихованець набрав вагу (крайня стадія, симптом близький до смерті).

Причини хвороби печінки у тварин

Печінка руйнує токсини за допомогою окислювальних процесів, тому в ній накопичуються вільні радикали.  У великій кількості вони небезпечні, оскільки ушкоджують залозу, уповільнюють регенерацію клітин.

Чим важчі отрути, які орган повинен знешкодити, тим більше печінка виробляє вільних радикалів, тим вище ризик пошкодження гепатоцитів.  Вихід - знизити контакт кішки або собаки з токсинами.

Проблеми з печінкою у вихованців викликають ліки і хімікати:

     Глистогінні препарати.  Їх обов'язково треба давати, щоб не допустити розвитку паразитів, але ні в якому разі не перевищуйте дозування.
     Препарати від бліх і кліщів, особливо небезпечні таблетки.
     Вакцинація.  Ін'єкція захищає вихованця від смертельних хвороб, але створює додаткове навантаження на печінку.
     Побутова хімія - засоби для чищення килимів, підлоги, меблів.
     Пестициди та гербіциди - з проблемою часто стикаються вихованці, які живуть в селі, на дачі.
     Харчові добавки.
     Важкі метали.

Хто в зоні ризику

Дисфункція печінки часто зустрічається у старих собак і кішок.  Також серед причин - ожиріння, тривале голодування, стрес, татуювання, мікрочіпи.  Проблеми з печінкою можуть бути спровоковані:

     панкреатитом;
     онкологією інших органів;
     хворими нирками;
     глистами;
     вірусними, бактеріальними інфекціями;
     аутоімунними патологіями;
     гормональними збоями.

Печінка може дати збій через різку зміну харчування (напр., При переході з натурального харчування на готовий корм), передозування вітамінами, мінералами.  Отруєння можуть викликати дешеві корми.

Деякі породи собак мають генетичну схильність до хвороби печінки:

     добермани;
     ротвейлери;
     йоркширські тер'єри;
     кокер-спанієлі;
     бедлингтон-тер'єри;
     вест-хайленд-уайт-тер'єр.

У цих порід спадкове захворювання, пов'язане з накопиченням міді в печінці.  За допомогою цієї речовини залоза виробляє деякі ферменти, але надлишок міді викликає пошкодження білків, які її пов'язують.  Результат - запалення залози, цироз.


Основні хвороби печінки у тварин

Існує багато патологій, причина яких є печінка.  Хвороби можна поділити на 3 групи:

     Запальні інфекційні - абсцес печінки у кішок, лептоспіроз, вірусний гепатит, аденовіроз 1 типу у собак.
     Запальні неінфекційні - лімфоцитарний холангіт у кішок, хронічний гепатит у собак.
     Незапальні - гепатоз у кішок, накопичення міді у собак.

Гепатит

Найчастіше собаки стикаються з інфекційним (вірусним) гепатитом - запалення печінки.  Патологія протікає важко, швидко, часто закінчується смертю вихованця.  Інші види гепатиту, який буває у тварин, викликають глисти, бактерії.  Запалення печінки може бути наслідком хвороб підшлункової залози, травної системи.

Гепатоз

Гепатоз частіше буває у кішок.  Патологія розвивається через скупчення жиру в клітинах печінки, що призводить до її дистрофії.  Хвороба - наслідок ожиріння, гормонального збою, поганого харчування, які викликають запалення печінки.  Патологія небезпечна, якщо її не лікувати, часто переходить у цироз.

Амілоїдоз

Хвороба характеризується порушенням білкового обміну, коли в тканинах відкладається амілоїд - волокниста речовина, що викликає загибель клітин.  Патологія може вразити різні органи, в т.ч. печінку.

Цироз

Хвороба розвивається повільно, в основному закінчується смертю.  У міру загибелі клітини печінки заміщуються сполучною тканиною, і вона не може справлятися зі своїми завданнями.  Тварина вмирає від інтоксикації, тромбозу, внутрішньої кровотечі.

Характерна ознака цирозу - асцит, скупчення рідини в черевній порожнині.  Вона тисне на діафрагму, викликає застій крові, виразки, підвищення тиску в районі печінки, інші проблеми.

Причини цирозу у тварин:

     неякісний корм, що містить отрути;
     дефіцит селену, піридоксину, деяких інших елементів;
     гепатит, гепатоз, запалення жовчного міхура;
     паразити (піроплазмоз, токсокароз);
     чума, ентерит.

Рак печінки

Рак - це стан, коли клітини починають патологічно ділиться і не вмирають.  Вони витісняють здорові тканини, але замінити їх не можуть, що призводить до загибелі організму.  Рак печінки часто розвивається як вторинне захворювання, коли в залозу потрапляють злоякісні клітини з пухлини, яка розташована в іншій частині тіла.

Рідше рак виникає в самій печінці.  Зазвичай він є наслідком цирозу.  Ще однією причиною може бути довгий вплив канцерогенних факторів (напр., важких металів).

Діагностика

Виявивши симптоми нездужання, відведіть вихованця до лікаря.  Щоб поставити діагноз, потрібно зробити загальний і біохімічний аналіз крові, рентген, УЗД, лапароскопію.  При підозрі на рак або цироз може знадобитися біопсія (забір клітин хворого органу на аналіз).

Терапія

Для лікування і відновлення функцій печінки лікар призначає лікарські препарати таких груп:

     Гепатопротектори - покращують обмінні процеси в печінці, підвищують її стійкість до токсинів, стимулюють регенерацію клітин.
     Жовчогінні засоби (препарати з розторопші) - прискорюють утворення жовчі в печінці, сприяють її виведенню з жовчного міхура в кишечник.
     Сорбенти - всмоктують токсини, знижуючи навантаження на печінку.

При цирозі лікар може призначити ін'єкції глюкози, інсуліну, вітамінів.  Прибрати асцит допоможуть сечогінні засоби.  Для зняття запалення призначають гормональні препарати.  При онкології потрібна хіміотерапія, операція.

На жаль, цироз і рак печінки часто закінчуються летальним результатом, але продовжити життя вихованця, полегшити біль здатна терапія.

Дієта

Лікування будь-якого захворювання печінки має на увазі дієту.  Правильне харчування знизить навантаження на залозу, що сприяє одужанню, а якщо зцілення неможливо, поліпшить самопочуття.  Давайте їжу легку, але живильну, насичену усіма корисними речовинами.  Продукти не повинні дратувати органи травного тракту.

Раціон обговоріть з ветеринаром.  Він порадить потрібний корм, якщо тварина на «натуралка», порекомендує корисні продукти.  Якщо у собаки мідна гепатопатія, лікар призначить дієту з низьким вмістом міді, підвищеною кількістю цинку.


Підтримка печінки при застосуванні токсичних препаратів

Печінці корисні пробіотики - препарати, що містять «хороші» бактерії.  Вони витісняють з кишечника патогенні мікроорганізми, стимулюючи зростання корисної флори.  У процесі життєдіяльності мікроби утворюють речовини, які:

     покращують синтез печінкових ферментів;
     нейтралізують токсини;
     нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту;
     покращують імунітет;
     знижують прояви алергічної реакції.

Пробіотики можна використовувати не тільки для лікування, але і профілактики хвороби печінки у тварин.  Вони знизять навантаження на залозу під час інтенсивної терапії.

Пробіотики підтримають печінку, якщо ви хочете захистити вихованця від кліщів за допомогою таблетки.  Одночасно не забудьте забезпечити собаці якісне харчування.  Важливо: при хронічних або гострих ураженнях печінки Нексгард, Бравекто, Сімпаріка і інші препарати цієї групи заборонені.

Профілактика

Слідкуйте за харчуванням вихованця.  Не годуйте собаку або кішку продуктами зі столу.  Купуйте тільки якісні, перевірені корми.  Якщо вихованець харчується нат уральною їжею, давайте сире нежирне м'ясо, варену рибу, свіжі овочі і фрукти.  Зелень протирайте або готуйте на пару, щоб краще засвоювалася.  Уникайте сосисок, ковбас, не давайте гнилого, поганого корму.

Інші рекомендації:

     Видаліть токсини, які можуть нашкодити печінці.  Це означає, що треба уникати зайвих пестицидів, ліків.  Відмовтеся від частого прибирання за допомогою побутової хімії.
     Синтетичні вітаміни і мінерали можна давати строго за інструкцією, не перевищуючи тривалість курсу і дозу.
     Давайте добавки з антиоксидантами - глутатионом, амінокислотами N-ацетилцистеїн (NAC) і S-аденозилметионин (SAMe).  Вони зв'язуються з токсинами в печінці раніше, ніж отрути встигають нашкодити залозі.  Обов'язково враховуйте дозування.
     Вчасно робіть щеплення від смертельно небезпечних хвороб.

час роботи:
Пн-Вс 08:00-19:00
380685080340
380952164569
У вашому кошику Перейти у кошик
товарів 0
на суму 0 грн.